Wyjazdy,  ZPiT Krakowiacy

Hiszpania 2011

Druga połowa sierpnia 2011 r.
„KRAKOWIACY” – autokarem pełnym kostiumów, instrumentów i gotowych na nowe przygody członków chóru, baletu i orkiestry ruszają na południe Europy, a dokładnie do CIEZY i VILLABLANCA w Hiszpanii.

Po drodze odwiedzamy Dom Szekspirowskiej Julii w Weronie, zwiedzamy jedyne w swoim gatunku zabytki Barcelony, gdzie nie omal uczestniczyliśmy w meczu FC Barcelona – Real Madrid!!!

Zespół Pieśni i Tańca “KRAKOWIACY” na zaproszenie Hiszpańskiego Komitetu CIOFF uczestniczy w Festiwalach. które dostarczają nam wielu wrażeń zarówno artystycznych jak i mrożących krew w żyłach – przejazd górska trasą na ostatni koncert w Villablance!!!

Odwiedziliśmy również Portugalskie Faro, pływaliśmy w Atlantyku i morzu Śródziemnym, byliśmy na pokładzie repliki statku Krzysztofa Kolumba Santa Maria, a w drodze powrotnej we francuskim kurorcie Narbonne i perełce architektury austriackiej Styrii w Graz.

Podczas Festiwali poznaliśmy wielu nowych przyjaciół z uczestniczących w nich zespołów z Buriatii, Ukrainy, Meksyku, Togo, Senegalu a szczególnie z Chile !!! i Hiszpanii (Laura, Lola i Juan ze Ciezy)

HISZPANIA 2011 to – 9 tysięcy kilometrów: Koncertów – Zwiedzania – Imprez – i Nowych Przyjaciół.